MENU

Film out - BTS 「Tekst」 - Përkthimi në shqip

浮かび上がる君は
あまりに鮮やかで
まるでそこにいるかと
手を伸ばすところで


Film out - BTS 「Tekst」

浮かび上がる君は
あまりに鮮やかで
まるでそこにいるかと
手を伸ばすところで
ふっと消えてしまう

[Chorus: Jung Kook, V]
淡々と降り積もった記憶の中で
君だけを拾い集めて繋げて
部屋中に映して眺めながら
込み上げる痛みで 君を確かめている

[Post-Chorus]


Oh-oh
La-la-la, la-la-la
La-la-la, la-la-la
La-la-la, la-la-la
Oh-oh
La-la-la, la-la-la
La-la-la, la-la-la
La-la-la, la-la-la

[Verse 2: RM]
光も水も吸わないくらいに腐敗して
根も葉も無い誓いで 胸の傷を 塞いで
並ぶ2つのグラス 役割果たす
事もなく ああ そのままで


君の触れたままで
[Chorus: Jin, Jung Kook]
淡々と降り積もった記憶の中で
君だけを拾い集めて繋げて
部屋中に映して眺めながら
込み上げる痛みで 君を確かめている

[Verse 3: SUGA, j-hope, Jung Kook]
正しくなくていいからさ
優し過ぎる君のまま
笑ってて欲しかっただけなのに それなのに
涙の量計れるなら 随分遅ればせながら
やっと今君のとなりまで 追い付いて
見付けたのさ[Chorus: V, Jimin]
淡々と降り積もった記憶の中で
君だけを拾い集めて繋げて
部屋中に映して眺めながら
何ひとつ消えない君を抱きしめて眠る

[Bridge: Jimin]
君がささやく言葉がその響きが
行き場を失くして 部屋を彷徨ってる
嗅いでしまった香りが 触れた熱が
残ってるうちは 残ってるうちは
[Outro: Jin, V]
浮かび上がる君は


あまりに鮮やかで
まるでそこにいるかと
手を伸ばすところで
ふっと消えてしまう
BTS - Film out (Romanized)Ukabiagaru kimi wa
Amarini azayakade
Marude soko ni iru ka to
Te o nobasu tokoro de
Futto kieteshimau[Chorus]
Tantan to furitsumotta kioku no naka de
Kun dake o hiroi atsumete tsunagete
Heya chū ni utsushite nagamenagara
Komiageru itami de kimi o tashikameteiru

[Post-Chorus]
Oh-oh
La-la-la, la-la-la
La-la-la, la-la-la
La-la-la, la-la-la
Oh-oh
La-la-la, la-la-la


La-la-la, la-la-la
La-la-la, la-la-la

[Verse 2: RM]
Hikari mo mizu mo suwanai kurai ni fuhai shite
Ne mo ha mo nai chikaide mune no kizu o fusaide
Narabu futatsu no gurasu yakuwari hatasu
Koto mo naku ā sonomamade
Kun no fureta mama de
[Chorus]
Tantan to furitsumotta kioku no naka de
Kun dake o hiroi atsumete tsunagete
Heya chū ni utsushite nagamenagara
Komiageru itami de kimi o tashikameteiru[Verse 3]
Tadashikunakute īkarasa
Yasashisugiru kimi no mama
Warattete hoshikatta dakenanoni sorenanoni
Namida no ryō hakarerunara zuibun okurebasenagara
Yatto ima kun no tonari made oitsuite
Mitsuketa nosa

[Chorus]
Tantan to furitsumotta kioku no naka de
Kun dake o hiroi atsumete tsunagete
Heya chū ni utsushite nagamenagara
Nani hitotsu kienai kimi o dakishimete nemuru[Bridge]
Kun ga sasayaku kotoba ga sono hibiki ga
Ikiba o shitsu kushi te heya o hōkōtteru
Kaideshimatta kaori ga fureta netsu ga
Nokotteru uchi wa nokotteru uchi wa
[Outro]
Ukabiagaru kimi wa
Amarini azayakade
Marude soko ni iru ka to
Te o nobasu tokoro de
Futto kieteshimau


Film out - BTS 「Tekst」 - Përkthimi në shqip


Ju, në imagjinatën time


Jeni kaq të gjalla, oh-oh
Sikur të jesh tamam atje
Por unë zgjas dorën
Dhe papritmas zhdukesh

[Refreni: Jung Kook, V]
Nga të gjitha kujtimet e ruajtura në zemrën time
Unë mbledh ata nga ju, i lidh së bashku
Vështrimi i tyre projektohet në të gjithë dhomën
Ju ndjej me çdo shpërthim dhimbjeje

[Pas Kori: Të Gjithë]
Oh-oh
La-la-la, la-la-la


La-la-la, la-la-la
La-la-la, la-la-la
Oh-oh
La-la-la, la-la-la
La-la-la, la-la-la
La-la-la, la-la-la

[Vargu 2: RM]
Prishja është larguar shumë larg duke mos thithur dritë ose ujë
Duke vulosur zemrën time të plagosur me një zotim pa rrënjë, pa gjethe
Dy gota të vendosura krah për krah, roli i tyre
Asnjëherë nuk u përmbush, ah, ashtu si ishin
Që kur i keni prekur për herë të fundit
[Refreni: Jin, Jung Kook]


Nga të gjitha kujtimet e ruajtura në zemrën time
Unë mbledh ata nga ju, i lidh së bashku
Vështrimi i tyre projektohet në të gjithë dhomën
Ju ndjej me çdo shpërthim dhimbjeje

[Vargu 3: SUGA, j-shpresë, Jung Kook]
Mos duhet të keni të drejtë
Thjesht doja që ju të qëndroni ashtu siç jeni
Të përzemërt, gjithmonë të qeshur, por
Nëse lotët mund të maten, kjo zgjati shumë por
Unë mezi e kam bërë pranë jush (Nga ana juaj)
Dhe ju gjeta

[Refreni: V, Jimin]


Nga të gjitha kujtimet e ruajtura në zemrën time
Unë mbledh ata nga ju, i lidh së bashku
Vështrimi i tyre projektohet në të gjithë dhomën
Bie në gjumë me ty të gjallë në krahët e mi

[Ura: Jimin]
Fjalët që pëshpëritni, rezonanca
Enden pa qëllim nëpër dhomë
Aroma që nuhas, ngrohtësia që ndiej
Sa zgjat, sa zgjat
[Outro: Jin, V]
Ju, në imagjinatën time
Janë kaq të gjalla
Sikur të jesh tamam atje


Por unë zgjas dorën
Dhe papritmas zhdukesh